Jakie szambo wybrać do domu jednorodzinnego?

Szamba betonowe Mamut - producent zbiorników betonowych na szambo

Jeżeli zastanawiasz się jakie szambo wybrać do domu jednorodzinnego, zapraszamy do przeczytania poniższej, krótkiej podpowiedzi. Dowiesz się z niej o trzech najważniejszych zasadach. Stosując się do nich zagwarantujesz sobie i bliskim spokój i bezpieczeństwo, a swojemu portfelowi ulgę od niepotrzebnych wydatków.

Jakie szambo wybrać do domu jednorodzinnego? Pierwsza zasada.

Przede wszystkim bezpieczne. Na rynku sprzedawanych jest mnóstwo zbiorników na szamba. W wyborze nie należy sugerować się ceną, ale solidnością wykonania. Dlatego zakup powinien  być poprzedzony zasięgnięciem opinii w sieci oraz wśród innych użytkowników. Warto też porozmawiać ze sprzedawcą, prosząc by opowiedział o poszczególnych zbiornikach na nieczystości.

Pracownicy Szamba Mamut polecają wybór tylko betonowych szamb. Obecność firmy na rynku od 1992 roku dała im możliwość przekonania się, że są one najtrwalsze, a co za tym idzie najbezpieczniejsze. Przed zakupem koniecznie należy dowiedzieć się czy surowiec, z którego został stworzony zbiornik na nieczystości jest najwyższej jakości oraz czy pojemnik na szambo ma otwór z uszczelką, który to umożliwi nieczystościom swobodny odpływ.

Jakie szambo wybrać do domu jednorodzinnego? Druga zasada

Drugi wyznacznik wymaga prostego obliczenia. Jego celem jest ustalenie pojemności szamba do domu jednorodzinnego. W tym celu należy zaobserwować miesięczne zużycie wodomierzy. Mniej więcej tyle samo ścieków pojawi się w naszym zbiorniku.

Można to też obliczyć zastępując wynik z obserwacji danymi od 1800 do 2000 m3 – tyle mniej więcej nieczystości od jednej osoby przyjmie betonowy zbiornik szamba. Powyższe liczby należy pomnożyć przez ilość użytkowników.

Jakie szambo wybrać do domu jednorodzinnego? Trzecia zasada

Pracownicy Szamba Mamut nazywają ją „zasadą oszczędnego portfela”. Jej wynikiem jest zapewnienie atrakcyjnych oszczędności.

Każda nieczystość musi kiedyś zniknąć ze zbiornika, w tym celu należy zamówić szambiarkę, która wybierze odpady. I tu pojawia się problem. Niektóre lokalne firmy oferują wywóz nieczystości w wysokiej cenie, nieprzyjaznej dla portfeli, szczególnie, gdy szambo jest wywożone bardzo często. Dlatego warto dokonać analizy ofert i wykorzystać wyniki z drugiej zasady.

Jeżeli koszta wywożenia szamba są zbyt wysokie, należy zainwestować w większy, bardziej pojemny zbiornik. A to dlatego, że większość usługodawców liczy sobie koszt przyjazdu, a nie ilość wybranych nieczystości.

Sprawdź nasze: Szamba betonowe

 • Szamba dwukomorowe

  Szambo betonowe 10m3 niska 350 x 240 x 160

  From 3 400,00 
  Wybierz opcje
 • Szamba jednokomorowe

  Szambo betonowe 4m3 250 x 200 x 110

  From 2 100,00 
  Wybierz opcje
 • Szamba jednokomorowe

  Szambo betonowe 7m3 300 x 240 x 125

  From 2 700,00 
  Wybierz opcje