Jak zamontować szambo?

Szamba betonowe Mamut - producent zbiorników betonowych na szambo

Betonowy zbiornik na szambo został zakupiony, no i co dalej?

Zastanawia się wielu właścicieli budynków, z których chcieliby usuwać nieczystości. To nic trudnego. Wystarczy tylko zastosować się do poniższej instrukcji.

Na początku należy dostarczyć betonowy zbiornik na posesję. Ponieważ waży on kilka ton, transport może sprawić wiele kłopotów. W tym celu należy wszystko zaplanować – analizując łatwość dostępu do miejsca docelowego oraz  sposób dostarczenia, w tym dobór pojazdu, który przewiezie betonowe szambo.

Co należy zrobić gdy betonowy zbiornik na szambo dotrze na miejsce?

Gdy betonowy zbiornik na szambo dotrze na miejsce należy wyładować go, umieszczając w uprzednio przygotowanym wykopie. W przypadku gdy produkt posiada betonowa płytę przykrywającą, należy użyć koniecznie dźwigu. Jeśli nie, wystarczy pojazd z funkcją samowyładowczą.

W chwili gdy betonowy zbiornik na szambo znajduje się w wykopie należy zainstalować kominki inspekcyjne – mają sięgać do poziomu terenu. Koniecznie przykrywamy je od góry płytami włazowymi. W kolejnych krokach należy najpierw podłączyć do zbiornika przewód, którym popłyną nieczystości, a potem uszczelnić wszystkie połączenia, by zapewnić bezpieczne działanie instalacji.

Po wykonaniu powyższych prac, zasypujemy betonowy zbiornik na nieczystości znajdujący się w wykopie.

W naszej ofercie posiadamy:

 • Szamba jednokomorowe

  Szambo betonowe 7m3 300 x 240 x 125

  From 2 700,00 
  Wybierz opcje
 • Szamba jednokomorowe

  Szambo betonowe 9m3 300 x 240 x 160

  From 3 100,00 
  Wybierz opcje
 • Szamba jednokomorowe

  Szambo betonowe 12m3 – jednokomorowe (standard) 400 x 240 x 160

  From 3 600,00 
  Wybierz opcje