Szamba betonowe 12 m3 [12000l]

Szambo betonowe 12 m3 jest idealnym sposobem na bezpieczne gromadzenie nieczystości wytwarzanych przez nasze gospodarstwo domowe. Jest to rozwiązanie dla wszystkich właścicieli działek nieposiadających możliwości bezpośredniego przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej. Szamba 12 m3 mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak zdecydowany prym wiodą zbiorniki betonowe. Ich szeroki wybór znajdziecie na SZAMBA MAMUT. Szamba betonowe

Dlaczego szambo betonowe?

Szamba betonowe 12 m3 charakteryzują się wysoką trwałością. Są to solidnie wykonane konstrukcje, które bez problemu posłużą nam przez lata. Z jednej strony duża masa zbiorników betonowych, w porównaniu do tych wykonanych z tworzyw sztucznych będzie wymagała od nas zastosowania przy budowie ciężkiego sprzętu, jednak jest to niewielki minus, biorąc pod uwagę szereg korzyści. Po pierwsze masa betonowej konstrukcji będzie chroniła ją przed wypchnięciem przez działanie siły wyporu wód gruntowych. Dzięki temu nie trzeba będzie stosować dodatkowych wzmocnień, jak ma to w miejsce w przypadku zbiorników plastikowych.

Zbiornik betonowy 12 m3 będzie konstrukcją odporną na zgniatanie. Dzięki czemu, nawet jeśli dysponujemy działką o stosunkowo niewielkiej powierzchni, znalezienie odpowiedniego miejsca nie będzie stanowić większego problemu. Konstrukcja betonowa dzięki swojej wytrzymałości może np. zostać umieszczona pod garażem, bez ryzyka, że ciężar pojazdu ją uszkodzi. Co więcej, za zbiornik na szambo 12 m3 z betonu zapłacimy zdecydowanie mniej niż za zbiornik plastikowy o tej samej pojemności.

Szambo betonowe 12 m3 – wymiary

Trwałe i solidne rozwiązanie dla twojej oczyszczalni, to szambo betonowe 12m3. Wymiary zależą od kilku czynników. Zbiornik na szambo 12 m3 z betonu może mieć różne wymiary. Wiele zależy od tego, czy zdecydujemy się na szambo jedno-, czy dwukomorowe. Dzięki szerokiej ofercie dostępnych w SZAMBO MAMUT konstrukcji każdy znajdzie zbiornik na nieczystości, którego wymiary dopasują się do naszego indywidualnego projektu zagospodarowania działki.

Standardowe wymiary szamba betonowego, jednokomorowego oferowanego na SZAMBA MAMUT to 400x240x160 cm, a szamba betonowego, dwukomorowego 350x240x180 cm. W zależności od naszego indywidualnego zapotrzebowania możemy zamówić konstrukcję odpowiednio niższą lub wyższą. Jak widać, oferta jest na tyle zróżnicowana, że trudno o lepsze rozwiązanie niż szamba betonowe 12 m3. Wymiary konstrukcji nie będą odbiegać od standardowych.

Szambo betonowe 12 m3 – waga

Jeśli zadajesz sobie pytanie „szambo betonowe 12 m3 – waga?” już śpieszymy z odpowiedzią. Wiele osób obawia się instalacji przydomowej oczyszczalni wykonanej z betonu z uwagi na jej dużą wagę sięgającą standardowo kilku ton. Z jednej strony rzeczywiście może to stanowić problem, jednak zalety wyższej wagi w porównaniu do zbiorników plastikowych opisaliśmy w pierwszym akapicie. Co więcej, firma SZAMBA MAMUT oferuje transport szamba 12 m3, a dodatkowo posiada ekipy montażowe na terenie całego kraju, dzięki czemu nie musimy martwić się angażowaniem dodatkowych zasobów i niepotrzebnym powiększaniem kosztów.

Dodatkowo wszystkie produkty oferowane w firmie posiadają stosowne certyfikaty, atesty oraz co najważniejsze – wieloletnią gwarancję, która zabezpieczy nas na wypadek raczej mało prawdopodobnej awarii. Szamba betonowe oferowane przez SZAMBA MAMUT są idealnym i trwałym rozwiązaniem na lata. Trudno o lepsze rozwiązanie niż szambo betonowe 12 m3. Radom, Wrocław, czy Słupsk – cała Polska leży w obszarze działania firmy SZAMBA MAMUT.

Szambo betonowe 12m3 – na ile wystarcza? To pytanie zadaje sobie każda osoba rozważająca jego zakup. Nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od ilości ścieków produkowanych w naszym gospodarstwie domowym. Jeśli z naszych wyliczeń popartych wcześniejszą próbą polegającą na spisaniu licznika wody na początku i po upływie dwóch tygodni wynika, że pojemność zbiornika betonowego 12 tys. litrów będzie dla nas wystarczająca, to śmiało możemy wybrać szambo betonowe 12m3 oferowane w sklepie SZAMBA MAMUT.

Pamiętajmy, że pojemność szamba musi być indywidualnie dopasowana do potrzeb danej rodziny. Większe szambo wcale nie oznacza, że będziemy mogli je rzadziej opróżniać. Nieczystości zwykle zaczynają fermentować po mniej więcej czterech tygodniach, co jest przyczyną wydobywania się nieprzyjemnego odoru. Jeśli chcemy tego uniknąć, zaleca się, aby regularnie, co najmniej raz w miesiącu opróżniać szambo przy pomocy wozu asenizacyjnego. Dodajmy, że jest to obowiązek każdego posiadacza przydomowej oczyszczalni.