Szamba betonowe 8m3 [8000l]

Na jakiego rodzaju szambo betonowe zdecydować się, aby służyło nam przez lata, a przy tym posiadało gwarancję bezawaryjności i trwałości? Dobrym początkiem będzie zapoznanie się z ofertą firmy SZAMBA MAMUT, które oferują szamba betonowe 8 m3 w przystępnych cenach i wykonane z najwyższej jakości surowców gwarantujących szczelność i wytrzymałość całej konstrukcji.

Szambo betonowe 8m3 – dlaczego jest najlepszym wyborem?

Zbiorniki betonowe od lat wiodą prym, jeśli chodzi o ich zastosowanie w przydomowych oczyszczalniach ścieków. Szambo jest niezbędne w sytuacji, w której nie masz możliwości podłączenia działki do sieci kanalizacyjnej. Musimy wtedy dokonać wyboru, jakiego rodzaju konstrukcję zdecydujemy się zastosować – szambo betonowe czy z tworzywa sztucznego.

Zdecydowanie polecamy tę pierwszą opcję. Ma to związek z wysoką trwałością oraz odpornością na rozszczelnienia. Czasami możemy spotkać się z zarzutem, że duża masa zbiorników betonowych zmusza do wykorzystania przy ich budowie ciężkiego sprzętu, co utrudnia całe przedsięwzięcie. Jest to fakt, jednak firma SZAMBA MAMUT współpracuje z ekipami monterskimi oraz oferuje transport swoich produktów na terenie całego kraju.

Szambo betonowe 8 m3 dzięki dużej masie nie zostanie wypchnięte przez wody gruntowe. Dzięki temu możemy zrezygnować z dodatkowych zabezpieczeń hamujących ten efekt, na co musimy zdecydować się w przypadku zbiorników plastikowych. Dodatkowo przez zastosowanie odpornej na nacisku płyty najazdowej, zdolnej wytrzymać ciężar osobówki, a nawet samochodu ciężarowego możemy rozważyć instalację szamba w garażu, co pozwoli na zaoszczędzenie przestrzeni. Jest to szczególnie istotne w przypadku działek o niewielkiej powierzchni.

Szambo betonowe 8 m3 – cena. Ile kosztuje szambo betonowe 8 m3?

Szambo betonowe 8m3 – cena? Pytanie to zadaje sobie każda osoba planująca budowę przydomowej oczyszczalni. Wiele zależy od Twojego indywidualnego projektu. Czy zdecydujesz się na zbiornik jednokomorowy, czy na dwukomorowy?

Te pierwsze będą nieco tańsze, jednak nie stosuje się w nich przegrody przelewowej i przez to nie ma w ich przypadku możliwości odprowadzania oczyszczonej wody do gruntu za pomocą drenażu. Jakiego rodzaju płytę najazdową wybierzesz oraz wieko. Jeśli zdecydujesz się na te odporniejsze, zdolne wytrzymać nacisk większego pojazdu, to i cena będzie nieco wyższa. Za szambo 8 m3 w SZAMBA MAMUT zapłacimy w granicach od 1900 do 3000 złotych.

Szambo betonowe 8 m3 – wymiary

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zbiornik jednokomorowy, czy na dwukomorowy, w przypadku szamba betonowego o objętości 8 m3 jego wymiary będą wynosić 300x240x150 cm. Czy taka objętość będzie wystarczająca dla Twojego domu? Istnieje bardzo prosty sposób, aby to policzyć. Wystarczy spisać stan liczników wody.

Po upływie dwóch tygodni powtórz czynność. Od obecnego stanu licznika należy odjąć wartość sprzed dwóch tygodni. Przy założeniu, że w tym czasie w gospodarstwie domowym zużycie wody nie odbiega od standardowego, można założyć, że ilość wyprodukowanych przez domowników ścieków w tym czasie będzie stanowiła około 90% ilości zużytej wody. Zbiornik nie będzie rozmiarami różnił się od standardowego na szambo betonowe 8m3. Wymiary podane wyżej są bardzo często spotykane.

Średniej pojemności zbiornik betonowy do przydomowej oczyszczalni ścieków będzie odpowiednim wyborem dla niewielkiej rodziny. Jak się przekonać czy będzie dla nas odpowiednim wyborem szambo 8m3? Na ile wystarcza? To pytania, które pojawią się w sposób naturalny u każdej osoby, która zdecydowała się na budowę szamba. 

W celu odpowiedzenia na nie już na etapie planowania całej konstrukcji powinniśmy jeszcze wcześniej odpowiedzieć sobie na kolejne, podstawowe pytanie, dotyczące tego ile ścieków produkuje nasza rodzina? Jak tego dokonać? Pomocny może okazać się wodomierz, którego stan należy spisać dwa razy. Na początku i po upływie dwóch tygodni. Da to nam przybliżony obraz ilości wyprodukowanych w tym czasie ścieków. Pamiętajmy, że pojemność szamba powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Niektóre osoby kierują się błędnym przekonaniem, że większy zbiornik będą mogły rzadziej opróżniać. Ścieki zaczynają fermentować po mniej więcej czterech tygodniach i co się z tym wiąże, zaczynają emitować bardzo intensywny i nieprzyjemny zapach. Dlatego istotne jest regularne opróżnianie szamba, bez względu na jego pojemność.