Piwniczki ogrodowe

Przydomowa piwniczka, to marzenie wielu osób, które kupują działkę budowlaną. To często może być opcja wygodniejsza, niż tworzenie piwnicy bezpośrednio pod domem. Ziemianka ogrodowa może być też stawiana przy domach, które dysponują swoją piwnicą, ale przydomowa piwniczka ma pełnić inne funkcje. Planując rozkład swojej działki mieszkalnej w czasie budowy domu, warto uwzględnić dodatkowe udogodnienie tego typu. Co więcej, nawet jeśli na działce dom stoi od lat, piwniczka betonowa w ogrodzie może być warta rozważenia. Sprawdź piwniczki ogrodowe w sklepie producenta prefabrykatów betonowych SZAMBA MAMUT i przekonaj się o tym, jak przydatne okażą się najwyższej jakości gotowe piwnice ogrodowe.

Piwniczka ogrodowa – czym jest?

Piwniczka ogrodowa to nic innego, jak po prostu przygotowana wcześniej konstrukcja, którą można wkomponować w swój ogród. Tego typu piwniczki, to tak naprawdę znane od pokoleń ziemianki, które dziś wracają do łask. Dawniej ludzie używali ich zamiast lodówek, dziś za to znamy wiele innych przydatnych zastosowań. Piwnice betonowe dostępne w naszym sklepie, to bezpieczne i profesjonalnie wykonane konstrukcje betonowe, które z łatwością można zamontować w ogrodzie i cieszyć się wszystkimi zaletami, które z tego wynikają. 

Ziemianka ogrodowa. Zastosowania na Twojej działce mieszkalnej

Piwniczka betonowa do postawienia w ogrodzie, świetnie spełni funkcje piwnicy, jeśli w domu nie ma pomieszczenia piwnicznego lub właściciel działki chciałby uzyskać dodatkową przestrzeń do składowania. Dzięki temu z łatwością można przechowywać w swoim ogrodzie na przykład zapas win – w piwniczce ogrodowej panuje temperatura odpowiednia do tego, aby wykorzystywać ją jako przydomową winiarnię. Kolejnym doskonałym zastosowaniem, w którym sprawdza się przydomowa piwniczka, jest przechowywanie żywności – warzyw, owoców czy przetworów, a także napojów innych niż wino. To wszystko możliwe dlatego, że ziemianka ogrodowa znajduje się na tyle głęboko pod ziemią, że utrzymuje się w niej stała temperatura, najczęściej od ok. 4 do 8 stopni Celsjusza. To także ekologiczne rozwiązanie – dzięki ziemiance w ogrodzie najpewniej mniej energii zostanie zużyte np. na przechowywanie tych samych produktów spożywczych w lodówce albo chłodzenie kolekcji win. Ciekawym zastosowaniem, w którym sprawdzą się gotowe piwnice ogrodowe, jest przechowywanie sadzonek kwiatów, które potrzebują odpowiednich warunków i temperatury do przetrwania.

Kolejnym istotnym zastosowaniem, które sprawia, że ziemianka ogrodowa staje się atrakcyjna, jest rola schowka. Zamiast trzymać dziecięce zabawki, meble ogrodowe albo sprzęty służące do dbania nad zielenią np. w pomieszczeniu gospodarczym, z łatwością można umieścić je w piwniczce przydomowej. To świetna opcja szczególnie dla osób, które dysponują niewielkim metrażem domu na działce i potrzebują dodatkowej przestrzeni do zagospodarowania. 

Jak wybrać miejsce na piwniczkę ogrodową?

Należy pamiętać, że gotowe ziemianki ogrodowe, to bardzo praktyczne rozwiązanie, jednak przed ich budową konieczne jest uzyskanie zgody na budowę. W tym celu należy odpowiednio wcześniej zgłosić swoją chęć budowy ziemianki ogrodowej. Jeśli obiekt nie przekracza 35 m2, nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Gdy zgoda już obowiązuje, można przystąpić do prac. Budowa ziemianki z pewnością nie zepsuje poczucia estetyki związanego z wyglądem ogrodu, jeśli umieści się ją w odpowiednim miejscu. Wiele osób uważa, że najlepiej zrobić to tam, gdzie nie będzie rzucać się w oczy. Jednak proponujemy alternatywne rozwiązanie. Jeśli to możliwe w danym ogrodzie, warto wykorzystać ziemiankę do stworzenia piętrowej warstwy zieleni. Tak wkomponowana piwniczka betonowa, to oryginalny element przestrzeni, który może sprawić, że ogród będzie prezentował się bajkowo. W tym celu można przykryć ziemiankę za pomocą krzewów albo trawy bądź kwiatów, co może dodatkowo też zwiększyć różnorodność roślinności widocznej w ogrodzie.

Wybierając miejsce, w którym ma zostać usytuowana ziemianka ogrodowa, warto postawić na to, aby wejście było zlokalizowane od strony północnej, a sama piwniczka stała w dużej odległości od drzew. Co więcej, warto znaleźć miejsce, które będzie w miarę możliwości zacienione i suche. Dzięki temu piwniczka betonowa będzie przygotowana do pełnienia wszystkich swoich istotnych funkcji. 

Piwniczka betonowa do postawienia w ogrodzie, spełni funkcje piwnicy, jeśli w domu nie ma takiego pomieszczenia lub właściciel działki chciałby uzyskać dodatkową przestrzeń piwniczą. Dzięki temu z łatwością można przechowywać w swoim ogrodzie na przykład zapas win – w piwniczce ogrodowej panuje temperatura odpowiednia do tego, aby wykorzystywać ją jako przydomową winiarnię. Kolejnym zastosowaniem, w którym sprawdza się przydomowa piwniczka, jest przechowywanie żywności – warzyw, owoców, serów czy przetworów, a także napojów innych niż wino. 

Gotowe ziemianki ogrodowe – cena i wymiary

W SZAMBA MAMUT oferujemy wysokiej jakości gotowe ziemianki ogrodowe. Cena i wymiary poszczególnych piwniczek to:

  • piwnica mała z płaskim dachem, wymiary: 300 x 240 x 215 – cena 3500 zł,
  • piwnica duża z płaskim dachem, wymiary 350 x 240 x 185 – cena 3500 zł,
  • piwnica mała z dachem kopułą, wymiary 300 x 240 x 245 – cena 4500 zł,
  • piwnica duża z dachem kopułą, wymiary 350 x 240 x 245 – cena 5500 zł.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki dach powinna mieć piwniczka betonowa, to wszystko zależy od preferencji i potrzeb właściciela. Zarówno ziemianki betonowe z dachem płaskim, jak i kopułowym doskonale spełniają swoje zadania. Rodzaj dachu, to kwestia związana z estetyką i wymaganiami dotyczącymi dostępnego miejsca – a co za tym idzie, tym do czego dokładnie będzie wykorzystywana przydomowa piwniczka.

Piwniczka ogrodowa – obawy przed zakupem

Niektóre osoby mogą mieć obawy związane z faktem, że kupując gotowy prefabrykat betonowy, nie mają wpływu na jego powstawanie. Jednak warto podkreślić, że dostępne w SZAMBA MAMUT gotowe piwnice betonowe, cechują się wysoką jakością i spełniają wszystkie konieczne normy bezpieczeństwa. Niektóre osoby mogą także obawiać się, że gotowe ziemianki ogrodowe mogą ulegać zalaniom, zwłaszcza w okresie, gdy opady są wzmożone. Takie problemy można łatwo rozwiązać, jeśli pomyśli się o odpowiednim usytuowaniu piwnicy. Warto pamiętać o tym, aby miejsce, w którym nastąpi budowa ziemianki, nie było równocześnie miejscem zbierania się wody w czasie opadów. Niektóre osoby mogą bać się także ewentualnego osunięcia gruntu, jednak ze względu na doskonałą jakość produktu i profesjonalny montaż piwniczce nie będzie grozić tego typu sytuacja. Podsumowując, rozwiązanie którym jest budowa ziemianki, jest w pełni bezpieczne i sprawdzone.

SZAMBA MAMUT: najwyższa jakość piwniczek ogrodowych

SZAMBA MAMUT, to firma działająca od 1992 roku. Obecnie nasze usługi są dostępne w większości regionów Polski, co zdecydowanie świadczy o wysokim poziomie zaufania klientów. Sukcesywnie poszerzamy też naszą ofertę, aby spełniać oczekiwania współczesnego klienta. Zadowolenie klientów i dostarczanie produktów najwyższej jakości to niewątpliwy priorytet firmy.

Dziś działalność marki skupia się wokół wykonywania najwyższej jakości wyrobów betonowych, w tym zbiorników na nieczystości (szamb), zbiorników na wodę deszczową, a także kanałów samochodowych i gotowych ziemianek ogrodowych. Wszystkie produkty dostępne w sklepie są wykonane z własnej produkcji betonu, który cechuje się ogromną jakością. Do produkcji poszczególnych produktów są też używane atestowane pręty. Wszystkie betonowe produkty są objęte certyfikatami i atestami, które świadczą o bezpieczeństwie ich użytkowania i jakości. Co więcej, jako firma prokonsumencka SZAMBA MAMUT oferuje gwarancję na swoje produkty. 

Dysponujemy też własnym transportem, który jest możliwy w wielu miejscach na terenie całej Polski. Dzięki temu kontrolujemy cały proces zamówienia, od jego złożenia przez internet, aż po dostarczenie produktu. Należy podkreślić, że na każdym etapie zamówienia swoją wiedzą służą nasi specjaliści. 

Piwniczki ogrodowe cena

Piwnica (mała)(z płaskim dachem) 300 x 240 x 215
3 900zł
Piwnica (duża)(z płaskim dachem) 350 x 240 x 185
3 900zł
Piwnica (mała)(z dachem kopuła) 300 x 240 x 245
5 000zł
Piwnica (duża)(z dachem kopuła) 350 x 240 x 245
6 500zł