Jak właściwie dobrać pojemność zbiornika betonowego na szambo?

Szamba betonowe Mamut - producent zbiorników betonowych na szambo

Najczęstszym pytaniem, jakie otrzymują pracownicy Szamba Mamut, jest: jak właściwie dobrać pojemność zbiornika betonowego na szambo? To bardzo ważne zapytanie, gdyż zły dobór pojemnika na nieczystości poczuje nawet portfel najbardziej zasobnego właściciela. Jeżeli jednak zakup został przemyślany zbiornik betonowy o odpowiedniej pojemności gwarantuje znaczne oszczędności.

Wszystko zależy od liczby użytkowników oraz ich indywidualnych potrzeb. Warto też znać pewien wzór, który pomoże w obliczeniach – o nim za chwilę.

Szamba betonowe – co musisz wiedzieć zanim kupisz?

Należy pamiętać o trzech wyznacznikach. Pierwszym jest miejsce, w którym znajduje się gospodarstwo domowe. W przypadku gdy kopiemy szambo na działce rekreacyjnej, którą użytkować będziemy sporadycznie, na przykład: tylko w miesiącach wiosenno-letnich, należy rozważyć budowę niewielkiej instalacji na nieczystości. Jest ona tańsza, a zbiornik betonowy o pojemności do 6 m3 zupełnie wystarczy.

W przypadku doboru pojemności zbiornika na nieczystości do domu bądź zakładu pracy, które użytkowane są przez 12 miesięcy, należy przyjrzeć się liczbie oraz potrzebom użytkowników.

Przeciętnie jedna osoba zużywa 1800-2000 m3 nieczystości w ciągu jednego miesiąca. Stąd, w celu uzyskania wyniku określającego jakie betonowe szambo należy zainstalować, należy wykonać działanie będące iloczynem jednej z powyższych liczb oraz liczby użytkowników.

Osoby pragnące uzyskać precyzyjniejszy wynik powinny uzbroić się w cierpliwość i sprawdzać pod koniec miesiąca stan wodomierzy. Mniej więcej tyle nieczystości będzie gromadziło się w zbiorniku na nieczystości.

Pojemność zbiornika betonowego na szambo a trzeci wyznacznik

Ostatnim wyznacznikiem jest cena za wywóz nieczystości. Należy dokładnie zapoznać się z cennikiem usługi wśród lokalnych firm.  A następnie oszacować częstotliwość z jaką będzie opróżniać zbiornik. W przypadku wysokich cen i częstego zamawiania szambiarki, lepszym rozwiązaniem jest większy zbiornik betonowy na odchody.

Sprawdź naszą ofertę szamb betonowych!

Szamba betonowe jednokomorowe
Szamba betonowe dwukomorowe

 • Szamba dwukomorowe

  Szambo betonowe wysokie dwukomorowe 12m3 – 300 x 240 x 210

  From 3 800,00 
  Wybierz opcje
 • Szamba dwukomorowe

  Szambo betonowe 10m3 niska 350 x 240 x 160

  From 3 400,00 
  Wybierz opcje
 • Szamba dwukomorowe

  Szambo betonowe dwukomorowe 8m3 300 x 240 x 150

  From 3 000,00 
  Wybierz opcje